Zadzwoń do nas
801 120 020
lub
Komu przysługuje odszkodowanie? Czy można odwołać się od decyzji ubezpieczyciela? Kiedy przedawnia się szkoda? Odpowiedzi na te, i inne pytania, poznali uczestnicy bezpłatnych porad prawnych w Szczecinku. 22 czerwca 2017 roku w Szczecinku zespół prawny Grupy Doradczej Prawno-Medycznej, współpracując z Redakcją Tematu Szczecineckiego, przeprowadził bezpłatne konsultacje prawne dla osób poszkodowanych i zainteresowanych tematyką ubezpieczeniowo-odszkodowawczą.
26 czerwca w Ośrodku Pomocy Społecznej w Chojnie zespół prawny Grupy Doradczej Prawno-Medycznej będzie udzielać bezpłatnych konsultacji prawnych z zakresu tematyki odszkodowawczo-ubezpieczeniowej. To kolejne przedsięwzięcie w ramach Programu Pomocy Poszkodowanym Rodzinom.
Pan Artur w dorosłym życiu postanowił przed sądem dochodzić swoich praw do zadośćuczynienia po śmierci ojca.
Gdy słyszymy lub czytamy o ofiarach wypadków, naturalnie nasuwają nam się myśli o cierpieniu i nieszczęściu, które je spotkało. Są jednak osoby stojące w cieniu poszkodowanego, wspierające go i pomagające zmierzyć się z nową rzeczywistością.
Rzecznik Finansowy zwrócił się do Sądu Najwyższego o podjęcie uchwały w sprawie, czy rodzinom opiekującym się osobami ciężko poszkodowanymi w wypadkach komunikacyjnych, należy się zadośćuczynienie.
W siedzibie Centrum Niezależnego Orzecznictwa i Usług Medycznych odbyło się szkolenie dotyczące odpowiedzialności prawnej ratowników medycznych.
6 kwietnia w siedzibie Centrum Niezależnego Orzecznictwa i Usług Medycznych (CNOiUM) odbyło się szkolenie dotyczące odpowiedzialności prawnej ratowników medycznych.
23 lutego w budynku Urzędu Miasta w Gdańsku odbyło się szkolenie dla 80 specjalistów ds. BHP – członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP. Szkolenie zatytułowane „Protokół powypadkowy i odpowiedzialność pracownika służby bhp” poprowadzili Prawnicy Grupy Doradczej Prawno-Medycznej.
W związku z obchodzonym 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw Grupa Doradcza Prawno-Medyczna z Gdańska przypomniała, które narzędzia prawne przysługują w walce o należne odszkodowanie i zadośćuczynienie.
Zdaniem sądu, wielkość rodziny nie może decydować o wysokości przyznanego zadośćuczynienia. Jak pokazuje wyrok sądu okręgowego w Warszawie, nawet 9-osobowe, dorosłe rodzeństwo zmarłego, ma prawo do otrzymania wysokich, bo sięgających nawet 70 tys. złotych świadczeń.